Halibut – wartości odżywcze

Halibut jest to ryba morska należąca do rodziny flądrowatych. Posiada wydłużone, mięsiste ciało. Łuska jest drobna i gładka. Długość halibuta to maksymalnie 3,7 m (masa ciała może dochodzić nawet do ok. 300 kg). Można go spotkać na terenach północnego Atlantyku – od Morza Białego do Zatoki Biskajskiej, na północnych terenach Morza Północnego i czasem w Bałtyku. Halibut jest bardzo aktywną ryba, która penetruje otwartą toń wodną w poszukiwaniu pokarmu.

Najbardziej znane są dwa gatunki tej ryby:
halibut biały – jego długość dochodzi do 1,5 metra i kilkudziesięciu kg wagi, jednak zdarzają się okazy o długości nawet 3 metrów. Tak naprawdę halibut biały jest koloru brunatnego, a przynajmniej po jednej stronie ciała (tam gdzie są oczy). Przeciwna strona jest biała u młodych osobników, jednak później szarzeje, a czasem przybiera kolor różowy.
halibut niebieski (nazywany czarnym) – po stronie ocznej ma zabarwienie niebieskie, natomiast po przeciwnej czarne. Osiąga maksymalnie metr długości i ciężar do kilkunastu kilogramów. Jest aktywnym drapieżcą, żywi się dużymi skorupiakami, rybami i głowonogami… (aby zobaczyć resztę artykułu przejdź dalej)

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>