Kupno i przyrządzenie ryby

Łosoś smażony ze skórą z warzywamiNa pewno niektórzy z Was mają obawy przed przyrządzaniem ryby we własnej kuchni. Bardzo często lubimy jeść ryby, ale nie wiemy jak się zabrać za ich przyrządzenie. Nawet za bardzo nie wiemy jak wybrać dobrą rybę w sklepie, żeby nie kupić zepsutej.
Wbrew pozorom nie jest to żadna trudność. W dzisiejszym artykule postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z kupnem oraz gotowaniem ryb oraz mam nadzieję, że zachęcę do wykorzystania porad we własnej kuchni.

Najpierw wybieramy się do sklepu, o czym musimy pamiętać przy zakupie ryby?
– Ryba powinna pachnieć środowiskiem w którym żyje, rzeką, oceanem czy morzem. Jest to zapach czysty i świeży. Jeżeli ryba pachnie stęchle, coś w nim nam nie pasuje, nie kupujemy takiej ryby.
– Filety powinny być jasnego koloru, nie powinny mieć żadnych brązowych plam.
– Ciało powinno być jędrne. Po naciśnięciu palcem ryby, jej ciało szybko wraca do poprzedniego stanu.
– Oczy powinny być jasne, błyszczące i przejrzyste.
– Najlepiej kupować ryby z zaufanego źródła, np. miejsca które polecili znajomi.

Dwie świeże ryby leżące w lodzie z cytryną i pietruszkąMamy już zakupioną świeżą rybę i teraz chcemy ją przechować. O czym w takim przypadku należy pamiętać?
– Jeżeli nie masz zamiaru od razu przystąpić do gotowania ryby, po prostu ją zamroź. Po rozmrożeniu gotujemy ją tego samego dnia.
– Przechowujemy w lodówce, ale najdłużej dwa dni. Owinięta w folię i obłożoną lodem najlepiej, ale tak żeby nie dotykała filetów bez skóry, tym ze skórą nic się nie stanie od lodu.
– Nigdy nie rozmrażaj ryby zanurzając ją w wodzie, przez to traci bardzo dużo smaku. To samo dotyczy się owoców morza.

Wskazówki jak przyrządzić rybę?
– Usunąć wszystkie największe ości z ryby za pomocą szczypiec.
– Trzeba uważać, żeby ryby za długo nie gotować! Jest to bardzo ważne, gdyż… (aby zobaczyć resztę artykułu przejdź dalej)

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *