Pomysł na obiad – ryby

Pomysł na obiad. Kiedy trzeba zrobić coś na szybko bo nie mamy za wiele czasu.

pomysl_na_obiadStrategii postępowania w wyżej wymienionej sytuacji jest tak wiele ile osób przygotowujących obiad. Dla jednych wystarczy wrzucenie grzanek do piekarnika dla innych kawałek chleba z czekoladą, a dla jeszcze innych parówki na gorąco. Ja postaram się przedstawić kilka pomysłów na szybki obiad, ale jak najbardziej pożywnych. Jak mówi maksyma “w zdrowym ciele zdrowy duch” i tego będziemy się trzymali.
Założenia są proste danie ma być do przygotowania maksymalnie w piętnaście minut, ma być zdrowe, ciepłe oraz mamy się nim najeść. Oczywiście mamy na stronie całą kategorię dania na szybko  niemniej postaram się wybrać i opisać dwa/trzy sprawdzone przepisy spełniające powyższe wymagania.

Zacznę może od placków ziemniaczanych z łososiem. Danie pożywne i co najważniejsze szybkie w przygotowaniu. W sumie to najwięcej czasu trzeba poświęcić na obranie ziemniaków 🙂 Jeżeli chodzi o składniki to będzie nam potrzebne oczywiście w zależności od ilości osób dla ilu danie będzie przygotowywane: 1kg ziemniaków, jajko, 2 łyżki mąki, pół szklanki oleju, 6 plastrów wędzonego łososia oraz kilka gałązek koperku. Sposób przygotowania tego dania jest banalnie prosty. Zaczynamy od wcześniej wspomnianego obrania ziemniaków. Następnie ścieramy je w malakserze lub na tarce, dodajemy jajko i mąkę. Dokładnie mieszamy. I to wszystko! Teraz wystarczy wrzucić dość sporej wielkości placki na patelnię. Na każdym układając kawałki łososia i kawałek koperku. Czas wykonania max 15 minut a jedzonko pyszne i zdrowe.
Drugim sprawdzonym daniem, które spełni nasze wymagania będą paszteciki z łososiem. Tutaj będziemy musieli się sprężyć i wykazać szybkością błyskawicy. Jak tylko… (aby zobaczyć resztę artykułu przejdź dalej)

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *