Agencja pracy Kamień Pomorski tel. 533 024 116

Promocja i Reklama Zachodniopomorskie

Na których zasadach działa leasing pracowników z Ukrainy i co warto o nim rozumieć?

Agencja pracy Tuczno tel. 533 024 116

zamów kuriera Expres poczta

Leasing pracowników z Ukrainy to jeszcze częściej pojawiające się stwierdzenie dotyczące zasad, regulujących zatrudnianie cudzoziemców w własnym regionu. Jednak do tej pory leasing kojarzył nam się głównie z wzorem umowy, potocznie grany jest jak uzupełnienie wznoszące się oraz do zatrudnienia. Pracownicy z Ukrainy są u nas jeszcze dużo ciekawi, i od 2014 roku ich ilość w Polsce gwałtownie wzrasta. Zapotrzebowanie polskiego rynku na pracowników jest jeszcze popularniejsze, i wielu z nich pyta jak zatrudnić gościa na prawdziwych zasadach. Może wesprzeć w współczesnym dokładnie leasing pracowników z Ukrainy, świadczony przez wydajne i lubiane agencje pracy.

Agencja pracy Tuczno tel. 533 024 116

Zapotrzebowanie na Ukraińców w własnym regionu

Pracownicy z Ukrainy są chętnie wykorzystywani w Polsce, ponieważ polski rynek bardzo się rozwija. Statystyki wskazują, iż w 2020 roku na targu może wyjść nawet miliona naszych pracowników! W takim wypadku kwestia tego, jak zatrudnić cudzoziemca zatrzymuje się dla wielu pracodawców kluczowa. Będą oni musieli starać się o zatrudnienie pracowników, natomiast nie na odwrót, gdy istniałoby do tej pory. Polacy chętnie podążają za ścianę lub rozwijają się tylko tych zajęć, które gwarantują im pod względem finansowym – nie dziwi więc, że praca dla Ukraińców w własnym świata jest wysoce podatna do zdobycia, często praktycznie od ręki.

Dlaczego Ukraińcy do nas przyjeżdżają?

Zatrudnianie cudzoziemców jest wielkie, i goście z Ukrainy uważani są za rzetelnych pracowników, którzy rozumieją się na dużo miejscach. Wśród nich są specjaliści budowlani, opiekunki do dzieci, spawacze czy ślusarze. Nie brakuje także dobrze wykształconych Ukraińców, jacy w własnym regionu podejmują stanowiska specjalistyczne. W Polsce mogą oczekiwać na właściwsze zyski niż na Ukrainie, i do tego benefity socjalne i szczęśliwe życie. Napięta rzecz na Ukrainie sprawia, że nadziei na pozycję w ostatnim regionie są marne – całkiem niedaleko Ukraińcy mogą przecież znaleźć bardzo lepszą praktykę, szczególnie że praca dla Ukraińców jest u nas atrakcyjna oraz środowisk pracy raczej nie zabraknie.

Agencja pracy Tuczno tel. 533 024 116

Zatrudnienie Ukraińców – formalności

Pracodawców odstraszają często formalności połączone z zatrudnianiem Ukraińców. Zasady też w 2018 roku na wesele zostały uproszczone. Pan musi zarejestrować oświadczenie o zamiarze zatrudnienia gościa z Ukrainy, w wygodnym dla siebie Urzędzie Pracy. Koszt rejestracji oświadczenia to 30 złotych – wprowadzenie takiej ceny od 2018 roku ma ograniczać nadużycia. Ukraińcy muszą mieć wizy, jakie będą uprawniały ich do służbie w końcu. Dopiero po odebraniu oświadczenia, pracodawca może podpisać z obywatelem Ukrainy umowę o pracę. Niestety, nadal Ukraińcy mogą u nas podejmować pracę jedynie na pewny czas, natomiast nie na pewne. Pracę sezonową Ukrainiec może przyjąć na moment 8 miesięcy, natomiast tymczasową na 6 miesięcy. Po tym etapie wymaga się starać o dodatkowe zezwolenie.

Agencja pracy Tuczno tel. 533 024 116

Leasing pracowników z Ukrainy

Duże zapotrzebowanie na pracowników sprawia, że niejedna agencja pracy angażuje się procedurą nazywaną jako leasing pracowników z Ukrainy. Dzięki temu wielu pracodawców nie musi się martwić o to, jak zatrudnić cudzoziemca. Leasingiem interesuje się agencja pracy – https://www.europework.pl/, która pomaga na placu całego świata. Oferuje wykwalifikowanych pracowników, razem z preferencjami pracodawców. Dzięki temuż w łatwy i wyjątkowo szybki sposób można uzyskać nowych pracowników z Ukrainy, bez potrzebie prowadzenia skomplikowanej rekrutacji. Organizacja pracy pomaga zarówno w załatwianiu formie i otacza je do minimum. Pobiera za to małe prowizje, które ukazują się dla pracodawców całkiem przystępną opcją. Co ważne, również sami Ukraińcy są zadowoleni z usług agencji, która poszukuje dla nich przełożonych i negocjuje doskonałe warunki. Dzięki temu nie potrzebują oni szukać zatrudnienia samodzielnie, szczególnie jeśli ogranicza ich bariera językowa. Praca dla Ukraińców w Polsce czeka – zapotrzebowanie jest jeszcze popularniejsze, dlatego leasing pracowników z Ukrainy na pewnie będzie się nadal dynamicznie rozwijał.

Agencja pracy Tuczno tel. 533 024 116

Zobacz również Na Jakich Zasadach Działa Leasing Pracowników Z Ukrainy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments